Mieszkanie z antresolą

Antresola jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które pomaga uzyskać dodatkową przestrzeń w mieszkaniu. Znajduje się bezpośrednio nad wewnętrznym stropem. Jej zalety są doceniane szczególnie w niewielkich pomieszczeniach.

Minusy posiadania mieszkania z antresolą

Szczególnie w niewielkich, a jednocześnie wysokich mieszkaniach można spotkać takie rozwiązanie budowlane, jakim jest antresola. Jest to bardzo designerskie rozwiązanie, szczególnie w nowych mieszkaniach, na przykład wynajmowanych przez Kimorent. Zanim zdecydujemy się na wynajem takiego mieszkania, dobrze jest wiedzieć o paru minusach związanych z posiadaniem antresoli. Jedną z nich jest fakt, że antresola jest otwartą przestrzenią, co sprawia, że nie daje ona możliwości całkowitego odcięcia się i odizolowania od panującego w mieszkaniu zgiełku i hałasu. Co więcej, szczególnie w upalne dni na antresoli będzie znacznie bardziej gorąco niż w pozostałej części mieszkania. Związane jest to z naturalnym prawem fizyki, które sprawia, że ciepłe powietrze zawsze unosi się do górnych części pomieszczenia. Poza tym w celu zapewnienia odpowiedniego oświetlenia, oprócz głównego światła, które znajduje się w pokoju, konieczny jest montaż dodatkowego źródła światła w samej antresoli oraz na schodach. Niestety antresola nie jest projektem, z którego mogą skorzystać osoby mające problem z poruszaniem się po schodach. Takie osoby lepiej, żeby wynajęły lub zakupiły mieszkanie z większym metrażem. Ogólnie jednak okazuje się, że antresola ma więcej zalet niż wad oraz, że daje ona innowacyjne możliwości aranżacji wnętrz. Zapewne właśnie te liczne zalety wpływają na to, że wielu chętnie decyduje się na wynajem lub zakup mieszkania z antresolą.

Oprócz tego, że uzyskamy dodatkową przestrzeń, to wnętrze naszego mieszkania zyska ciekawą i oryginalną aranżację.

Zalety posiadania mieszkania z antresolą

Antresola w mieszkaniu, jeśli ma odpowiednią wysokość, może być idealnym miejscem na dodatkowe pomieszczenie jako pokój gier, pokój zabaw dla większych dzieci, salę kinową, miejsce do ćwiczeń, bibliotekę, a czasem nawet sypialnię. Jeśli gustownie dobierze się schody i barierki, wykonane będą na odpowiedni wymiar, to oprócz praktycznych cech, będą rewelacyjną ozdobą w mieszkaniu. Oprócz tego, że uzyskamy dodatkową przestrzeń, to wnętrze naszego mieszkania zyska ciekawą i oryginalną aranżację. Kupując mieszkanie Omega Buildings z antresolą, możemy zwiększyć funkcjonalność niewielkiego mieszkania. W wielu mieszkaniach antresola, jeśli tylko jest odpowiednio wysoka, może być wykorzystana jako sypialnia dla nas lub dla gości. Antresola powinna posiadać balustradę, ewentualnie barierkę i być zamontowana do ścian nośnych. Obecnie w branży budowlanej możliwy jest także zakup gotowej, zrobionej z drewnianych lub metalowych elementów antresoli. Ważne, żeby posiadała ona wszystkie atesty i certyfikaty, co da nam pewność solidnego wykonania.

Mieszkanie z antresolą zawsze miało swój wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Co więcej pozwala wykorzystać maksymalnie każdą przestrzeń i zyskać dodatkowy kąt na klimatyczne urządzenie wnętrza. Każdy więc sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dla niego mieszkanie z antresolą to dobry pomysł.

You must be logged in to post a comment