Rodzaje automatycznych bram wjazdowych

automatyczna brama

Większość osób posiadających ogrodzenie wokół swojego domu decyduje się na montaż bramy wjazdowej. Bardzo popularne jest stosowanie odpowiedniej automatyki, która pozwala na zdalne sterowanie bramą.

Brama wjazdowa podobnie zresztą jak całe ogrodzenie wokół posesji stanowi pewną funkcję reprezentacyjną. Dlatego podczas jej wyboru warto kierować się nie tylko jej ceną, ale także jakością wykonania. Oczywiście sam wygląd bramy powinien także harmonizować ze stylem ogrodzenia, którego stanowi część. Jakiego typu bramy do wyboru. Dlaczego warto zdecydować się na bramę automatyczną?

Rodzaje bram wjazdowych

Przeglądając oferty firm projektujących bramy wjazdowe zapewne zauważymy trzy najczęściej wybierane typy:

  • bramy przesuwne,
  • bramy dwuskrzydłowe,
  • bramy jednoskrzydłowe.

Uważa się, że do najczęściej stosowanych należą bramy przesuwne ze względu na stosunkowo niewielką przestrzeń potrzebną do jej prawidłowego funkcjonowania. Taka brama zawiera najczęściej pojedyncze skrzydło, które przesuwa się wzdłuż wewnętrznej strony ogrodzenia, w którym jest zamontowane, napędzane jest ono zdalnie sterowanym wolnoobrotowym silnikiem. Taka prosta konstrukcja jest bezawaryjna i prosta. Z drugiej strony rozwiązaniem bardzo eleganckim i reprezentatywnym są bramy, których skrzydła są otwierane podobnie jak tradycyjne drzwi. Ich ruch najczęściej jest zapewniany poprzez odpowiednio dopasowane automatyczne siłowniki. Bramy dwu i jednoskrzydłowe potrzebują więcej przestrzeni do prawidłowej pracy. Powierzchnia po której poruszają się skrzydła bramy powinny być odpowiednio odśnieżone.


logo kormas

ELEKTRYK – KORMAS PIOTR STELMACH
https://kormas.pl/bramy-automatyczne.php
Oborniki Śląskie
Tel. 669 337 132
E-mail: kontakt@kormas.pl

 


Automatyczny komfort

Oczywiście ze względu na zastosowane podzespoły, przewody oraz inne elementy elektroniki bramy automatyczne są droższe od bram ręcznych. Niemniej w praktyce jednak osoby, które decydują się na montaż bramy wjazdowej jeśli tylko mają do tego niezbędne fundusze decydują się na zamontowanie odpowiedniej automatyki.

Możliwość zdalnego sterowania pracą bramy jest rozwiązaniem niezwykle komfortowym. Dzięki pilotowi, możemy otwierać bądź zamykać bramę z wnętrza samochodu lub mieszkania. Taka funkcjonalność sprawia, że w przypadku posiadania garażu, do którego można przejść bezpośrednio z wnętrza mieszkania, można wyjeżdżać autem z posesji bez wychodzenia na zewnątrz budynku. Dzięki temu można wybrać się na zakupy do galerii handlowej bądź wszelkiego innego obiektu z krytymi miejscami parkingowymi nie odczuwając zbytnio uciążliwych warunków atmosferycznych, a to natomiast ma ogromny wpływ na to, jakie obuwie potrzebujemy zakładać lub jaką odzież nosić.

 

You must be logged in to post a comment