Tonery do drukarek – zastępniki czy oryginały?

Drukarka

Wydruk przeróżnych tekstów jest w wielu branżach związany ze sporymi wydatkami. Przykłada się więc dużo uwagi do możliwości optymalizacji kosztów z tym związanych. Omawiamy proste rozwiązania pozwalające zmniejszyć koszty związane z wydrukiem w firmie.
Sprawa redukowania kosztów związanych z drukowaniem oczywiście nie dotyczy tylko biuro, każdy posiadacz drukarki przecież woli wydawać mniej niż więcej. Poniżej omawiamy kilka praktycznych rad w niniejszym zakresie.

Zamówienie drukarki dopasowanej do wymagań

Podstawowym kosztem związanym z drukowaniem jest oczywiście zakup nowej drukarki. Co dobrze byłoby wziąć pod rozwagę wybierając drukarkę? Do zakupu drukarki warto podejść bardzo praktycznie w pierwszej kolejności zastanawiając się nad tym, do czego będzie mi ta drukarka potrzebna, jakiego rodzaju materiały będą drukowane? Czy potrzebna jest opcja wydruku w kolorach? Czy będę wykorzystywał funkcje kopiowania dokumentów? Czy będę drukował wysokiej jakości zdjęcia? Jak bardzo eksploatowana będzie drukarka? W naprawdę wielu sytuacjach okazuje się, że wystarcza zakup najprostszej drukarki monochromatycznej. Nie warto jest płacić za te funkcje w drukarce, z których nie planujemy korzystać wcale albo prawie wcale. Jeśli nie mamy zamiaru drukować na prawdę wielkich ilości, to warto też zwracać uwagę na wydajność i prędkość drukowania – jeżeli drukujemy tylko od czasu do czasu, to czy na prawdę niezbędna jest bardzo wysoka prędkość drukowania i najwyższa jakość? Najlepiej jest nabyć drukarkę, która będzie optymalnie dopasowana do naszych potrzeb.

Toner do drukarki – oryginał czy zamiennik?

Koszty wydruku w pewnej mierze uzależnione są od cen materiałów eksploatacyjnych. Bardzo często oryginalne wkłady są kosztowne. Na tak wysoki koszt markowych tonerów do drukarek składa się między innymi koszt starannie wykonywanych testów, mających na celu dostarczenie nabywcom skontrolowanego, niezawodnego produktu. Obecnie producenci zamienników także realizują tego typu testy, Jednak na pewno nie w takim szerokim zakresie. Na koszt oryginalnego produktu zapewne składa się także cena za renomowaną markę. Przeanalizowawszy wszelkie za i przeciw większość osób decyduje się na korzystanie z zamiennika, przede wszystkim ze względu właśnie na niższą cenę.
Sporo można oszczędzić także stosując proste, praktyczne rozwiązania. Na przykład drukując spore ilości tekstów warto korzystać z roboczej jakości wydruku. Jeżeli drukujemy dokumenty na prywatne potrzeby warto także korzystać z gorszej klasy papieru.

A poniżej film o tonerach marki Asarto.

You must be logged in to post a comment