Jak urozmaicić pokój dziecka?

Pokój dziecka to miejsce do nauki, odpoczynku, ale przede wszystkim twórczej zabawy, rozwoju wyobraźni i zaspokajania niepohamowanej ciekawości. Właściwe urządzenie pokoju dziecka ma więc ogromny wpływ na jego kreatywne postrzeganie świata.

Motyw z bajki

Jeśli dziecko ma ulubioną bajkę, kocha głównego bohatera i często wciela się w postać z tego filmu, może warto uwzględnić to w aranżacji pokoju naszego malucha? Czemu nie namalować na ścianie zamku księżniczki, statku piratów czy innego elementu świata znanego dziecku z ekranu telewizyjnego? Można samemu zaprezentować swoje zdolności artystyczne lub kupić gotowe naklejki na ścianę.

Dekoracyjne zabawki?

Półki w sklepach wręcz uginają się pod ciężarem przeróżnych zabawek dla dzieci, często samo dziecko ma ogromny problem z wyborem tej wymarzonej zabawki. Jednak po powrocie do domu szybko nudzi się nowym samochodzikiem czy laleczką. Pamiętajmy, że dziecko potrzebuje przestrzeni i możliwości rozwijania własnych zdolności. Dajmy mu więc zabawki, które jednocześnie sam będzie tworzył. Jak to możliwe? Niektórzy rodzice wpadli na pomysł robienia dzieciom zabawek z kartonu. Kartonowy samochód, kartonowy wigwam czy kartonowy dom dla lalek może zostać dowolnie udekorowany przez nasze dziecko. Zobaczycie ile radości będą miały Wasze dzieci, gdy same coś stworzą a później będą się tym bawić. Oczywiście zabawki z kartonu można także np. zakupić przez internet. Takie zabawki są duże, więc świetnie zaspokoją potrzeby dzieci i jednocześnie stanowią świetną dekorację pokoju malucha.

Porysujemy po… ścianie;)

Chyba każdy z nas pamięta wyraz twarzy matki, kiedy odkryła nasze artystyczne rysunki na nowo pomalowanej ścianie. Cóż, dzieci tak mają – uwielbiają pisać po dużej, gładkiej powierzchni ściany. Skoro o tym wiemy, to czemu nie wyjść naprzeciw potrzebom dziecka? Wystarczy kupić farbę do tablic, naszkicować na ścianie jakiś kształt i pomalować to miejsce farbą. Ponieważ na rynku są dostępne jedynie dwa kolory farby: zielony i czarny, można dla rozjaśnienia tej części ściany udekorować ją fajnymi naklejkami. Zrozumiecie, że to świetny pomysł, gdy zobaczycie Wasze dziecko z kredą w ręku tworzące niezapomniane dzieła sztuki.

We Wrocławiu jest mnóstwo firm specjalizujących się w dekoracjach pokoi dziecięcych.

You must be logged in to post a comment