Zamieszkaj we Wrocławiu

Miasto Wrocław

Wrocław to miasto, które leży nad Odrą i ma w sobie mnóstwo uroku. Przyciąga ludzi z wszystkich stron Polski, a czasem okazuje się, że nawet i świata. W tym dolnośląskim mieście wyjątkowa jest wielokulturowość, dobrze rozwinięta komunikacja, szeroki wachlarz szkół i uczelni, wiele atrakcji turystycznych oraz bogactwo kin, teatrów oraz różnych wystaw.

Jedni przyjeżdżają do Wrocławia w celach turystycznych, inni jako studenci, a jeszcze inni pragną, by się w nim osiedlić. I wtedy zachodzi pytanie, co zrobić: kupić czy wynająć mieszkanie? A może kupić, żeby wynająć? Załóżmy, że myślimy o wynajmie, ponieważ na razie nie mamy możliwości finansowych, by kupić na własność swój wymarzony kącik. Zanim podejmiemy decyzję, w której części Wrocławia chcielibyśmy zamieszkać, warto wziąć pod uwagę wiele czynników.

Przeanalizuj możliwości finansowe

Oczywiście, najważniejsze jest przeanalizować swój budżet domowy. Jak się pewnie domyślacie, ceny mieszkań w wielkim mieście potrafią się bardzo różnić. Jeżeli już wiemy ile możemy lub ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na mieszkanie, to można się wziąć za poszukiwania. Warto tutaj być ostrożnym, ponieważ w ogłoszeniach podawana jest często kwota za sam wynajem, dopiero w szczegółowym opisie dowiemy się, ile wynoszą wszystkie opłaty.


 

Logo Kimorent

Wynajem mieszkań Wrocław Smolec

ul. Granitowa 8/1, 55-080 Smolec
+ 48 570 759 277
wynajem@kimorent.pl

 


 

Dzielnica – która najlepsza dla mnie

Kolejną istotną sprawą jest zastanowienie się, w jakiej dzielnicy Wrocławia chcielibyśmy zamieszkać. Z reguły jest tak, że im bliżej centrum miasta, tym ceny są wyższe. Jeżeli więc mamy możliwość dojazdu własnym samochodem albo środkiem komunikacji publicznej albo lubimy przejażdżki na rowerze, może warto byłoby poszukać czegoś troszkę tańszego kosztem dłuższego dojazdu do pracy lub na uczelnię. Wiadomo, że w mieście często bywają zakorkowane ulice, więc może zanim coś wynajmiemy, to może praktyczne okazałoby się przeanalizowanie, gdzie jest najwięcej linii tramwajowych lub autobusowych. Komunikacja miejska w wielu zakorkowanych częściach ma wydzielone swoje pasy ruchu, więc może się okazać, że szybciej dojedziemy środkiem komunikacji miejskiej niż swoim samochodem. Ogromną zaletą Wrocławia są rewelacyjnie pobudowane ścieżki rowerowe. Jeżeli tylko jest możliwość korzystania z rowerka, to już w ogóle temat korków byłby niepotrzebny do brania pod uwagę.

Wrocław ma również bardzo dużo terenów zielonych, pięknych parków i innych miejsc do spacerowania. Jeżeli jesteśmy miłośnikami pieszych wycieczek i rozkoszowania się cudowną przyrodą, to warto znaleźć sobie mapę Wrocławia, która szczegółowo pokaże bogactwo miejsc, w których możemy odpocząć od zgiełku miasta. W ten sposób, być może uda się nam wynająć mieszkanie w dużym mieście, a jednocześnie, w razie potrzeby, będzie można odpocząć w cichym, malowniczym zakątku.

Ostatnimi czasy, kolejne osiedla wyrastają jak grzyby po deszczu. Wybór jest więc naprawdę szeroki. Trzeba tylko pomyśleć, w której części miasta i za ile chcemy wynająć mieszkanie. Pewne jest to, że życie we Wrocławiu nigdy nie jest nudne.

Lokalizacja miejscowości Smolec pod Wrocławiem:

You must be logged in to post a comment