Zadaszenia tarasów Wrocław – dlaczego aluminiowe?

Zadaszenie nad tarasem

Interesujesz się zaprojektowaniem zadaszenia tarasu? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym analizujemy temat zalet takich instalacji wykonanych z aluminium i poliwęglanu. 

We Wrocławiu bardzo dużo się buduje. Z roku na rok powstają nie tylko bloki mieszkaniowe, ale także domy jednorodzinne zlokalizowane na obrzeżach lub tuż przy granicach Wrocławia. Każdy, kto lubi relaks na świeżym powietrzu doceni zadaszenie tarasu. Umożliwia ono korzystanie z takiej przestrzeni również podczas niesprzyjającej pogodowej aury – nawet wtedy, gdy pada intensywny deszcz. Niektórzy nawet lubią korzystać z relaksu na tarasie szczególnie w trakcie wiosennych czy jesiennych burz. Ale zadaszenie rzecz jasna może chronić nie tylko przed różnymi opadami atmosferycznymi, lecz także przed promieniami uv. Półmatowe tafle poliwęglanowe mogą też zapewniać ochronę przed uciążliwymi promieniami słońca.

Dlaczego aluminium?

Zapewne niektórym aluminium może wydawać się raczej nietrwałym i delikatnym materiałem. Faktycznie, czyste aluminium jest metalem niezwykle plastycznym, niemniej domieszkowane dobrze dobranymi innymi pierwiastkami nabiera zupełnie innych, wyjątkowych właściwości. Nowoczesne związki aluminium wykorzystywane w budownictwie są nie tylko nadzwyczaj lekkie, ale też dość sztywne i wytrzymałe. Cechy te sprawiają, że w projektach trwałych konstrukcji bardzo często uwzględnia się rozmaite stopy aluminium.

W odróżnieniu od stali aluminium nie rdzewieje pod wpływem wilgoci. To właśnie dlatego instalacje tego typu nie wymagają tak bardzo czasochłonnej konserwacji powierzchni. Aluminiowe systemy zadaszeń cieszą oczy stylowym, schludnym designem wiele lat. Rzecz jasna w przypadku chęci wzmocnienia instalacji ze względu na występujące wyjątkowo duże obciążenia, wewnątrz profili stosuje się wkładki ze stali. Taka konstrukcja może wytrzymać na prawdę bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne, a przy tym prezentuje się niezwykle lekko i gustownie.

A na koniec kilka ciekawostek o tym, co buduje się we Wrocławiu.


Zdjęcie główne oraz informacje zaczerpnięte ze strony internetowej marki Aluboss: https://aluboss.pl/zadaszenia-tarasow-wroclaw

You must be logged in to post a comment