Budowa domu – szklarz Wrocław

Nie sposób wyobrazić sobie dzisiejsze budownictwo bez uwzględnienia tego znakomitego materiału jakim jest szkło. Jak duże zastosowanie ma on w budowie domów jednorodzinnych? Zapraszamy do lektury artykułu!

Szkło jest znane ludzkości już od setek lat. Obecnie dzięki prężnie rozwijającej się technologii przemysłowej możliwe staje się jeszcze wydajniejsze korzystanie z tego szczególnego materiału. W różnych projektach stosuje się nie tylko klasyczne szkło, lecz też laminowane szkło, szkło klejone czy szkło dekoracyjne. Od kilkudziesięciu lat często wykorzystywanym materiałem stanowiącym substytut szkła jest poliwęglan, lecz szkło i tak dalej jest budulcem niezwykle często stosowanym.

Jakie typy szkła?
Zastanawiając się nad uwzględnianiem szkła w budowie nowoczesnych domów rzecz jasna najpierw zapewne przyjdą nam na myśl okna. I to prawda – w zewnętrznych przegrodach tego rodzaju szkło stosuje się najczęściej. Dobrze byłoby jednak sobie uświadomić, że obecnie sprzedawane okna ze szklanymi szybami są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dlaczego? Otóż sprawa rozchodzi się właśnie między innymi o zastosowane szkło. Aktualnie montuje się przeszklenia złożone z kilku sklejonych ze sobą cienkich tafli, dzięki czemu są one jeszcze mocniejsze na urazy mechaniczne. Bardzo dużym plusem szkła warstwowego jest także lepsza izolacja termiczna. W czasach zapotrzebowania na budynki pasywne okna o niskiej przepuszczalności cieplnej odgrywają niezwykle istotną rolę. W temacie własności izolacyjnych omawianego materiału warto też wspomnieć o izolacji akustycznej. Grube klejone szkło wydajnie wygłusza pomieszczenie, a wtedy nawet mieszkając w sercu miasta możemy napawać się relaksem i ciszą.

Oczywiście budowa okien to nie jedyna metoda na wykorzystywanie szkła w domach jednorodzinnych. Materiał ten w architekturze jest też bardzo chętnie uwzględniane do montowania najróżniejszych zadaszeń:
– zadaszenia tarasu,
– daszki szklane nad drzwiami,
– zadaszenia altan, itp.

Szkło w naszych mieszkaniach
Szkło towarzyszy nam nie tylko na etapie samej budowy domu, lecz także w trakcie urządzania jego wnętrza. Zazwyczaj nie zwracamy na to uwagi, ale faktycznie korzystamy z różnego typu szkła niemal na każdym kroku. Jednym z praktycznych zastosowań szkła w polskich mieszkaniach są lustra. Rzecz jasna nie wyobrażamy sobie bez chociażby jednego lustra łazienki oraz przedpokoju. Jednak jak najbardziej wykorzystuje się je również w sypialniach, jadalniach, a także kuchniach. A odnośnie kuchni – co raz chętniej uwzględniane są szklane panele ścienne, które wykorzystuje się na ścianach w zastępstwie ceramicznych płytek. Hartowane szkło jest niewrażliwe na podwyższone temperatury oraz łatwe w utrzymaniu w czystości dlatego idealnie sprawdza się w tej roli.

Łazienka z lustremi kabiną prysznicową

Łazienka z lustremi kabiną prysznicową

Poszukujesz usług sprawdzonej firmy szklarskiej? Zachęcamy do zainteresowania się ofertą marki Binglass Lustra na zamówienie Wrocław. Specjalizujemy się w wykonywaniu najróżniejszych luster pod indywidualne zamówienia we Wrocławiu oraz w całym województwie dolnośląskim.

You must be logged in to post a comment