Drzwi zewnętrzne do domu. Jakie warto wybrać?

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to przede wszystkim ochrona przed włamaniem czy wejściem niepożądanych osób do naszego domu. Poza tym oczywiście dochodzą kwestie związane z przepływem ciepła i wyglądem. Tak naprawdę drzwi zewnętrzne mają wpływ na wygląd całej elewacji.

Na jaki typ drzwi zewnętrznych warto się zdecydować?

Na rynku producenci oferują drzwi z różnych materiałów. Zazwyczaj są to: drewno, stal, aluminium i PCV. Jak niemalże ze wszystkim każdy rodzaj ma swoje zalety i wady, dlatego nie da się odpowiedzieć na pytanie, które drzwi będą najlepsze. Wszystko zależy od potrzeb kupującego, a także kwoty jaką może przeznaczyć na zakup drzwi.

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne w domu

Do najtańszych drzwi zaliczamy te, które są z PCV. Jeśli chodzi o wady to na pewno warto wspomnieć o tym, że tego typu drzwi są mało odporne mechanicznie. Zaletami są: dobra izolacja cieplna oraz lekkość, co nie obciąża futryny i ściany,

Stalowe i aluminiowe drzwi to propozycja dla osób, które cenią sobie solidne rzeczy. A w przypadku drzwi zewnętrznych jest to bardzo ważna kwestia. Ostatnia propozycja to drzwi z drewna. Cechują się dobrymi parametrami akustycznymi i izolacyjnymi. Trzeba należy mieć świadomość, że drewno może ulec zniszczeniu przez czynniki zewnętrzne. Dlatego w tym przypadku musimy pamiętać o odpowiedniej impregnacji.

Gerde

GERDE.PL Włusek Sp.K.
Ul. Jedności Narodowej 42/44/1B, 50-258 Wrocław
drzwi zewnętrzne wrocław

Cechy drzwi idealnych

Kupując drzwi zwróćmy uwagę na takie parametry jak: ochrona przeciwpożarowa, izolacja dźwiękowa, współczynnik przewodnictwa cieplnego U, zabezpieczenia przed włamywaczami czy też odporność mechaniczna.

Należy mieć też na uwadze to, że na przeciętne drzwi nie powinni się decydować właściciele domów, które znajdują się blisko ulicy, zamożni ludzie, właściciele firm, a także mieszkańcy domów pasywnych i energooszczędnych.

Na rynku możemy się spotkać z drzwiami, które spełniają poszczególne zadania, takie jak: drzwi antywłamaniowe (lepiej chroniące przed złodziejami), drzwi pasywne (ograniczające koszty zużycia), drzwi przeciwpożarowe (wymagane między innymi na stacjach benzynowych) lub drzwi dźwiękoszczelne (izolujące od hałasów z zewnątrz).

Jeśli nie znamy się na tej branży najlepiej zaufać specjalistom, którzy po krótkim wywiadzie doradzą nam na jakie drzwi powinniśmy się zdecydować.

You must be logged in to post a comment