Kup sobie super materac!

Łóżko z materacem

Być może myśląc nad tym jak można by ulepszyć jakość snu doszedłeś do zdania, że znakomitą opcją może być zakupienie nowego materaca. W wielu wypadkach faktycznie wymiana materaca jest doskonałym pomysłem.

Na ogół sam fakt wymiany materaca na nowy nie załatwia sprawy. Nie chcemy wpaść pod przysłowiową rynnę. Jeśli już kupować nowy model, to niewątpliwie warto się gruntownie zastanowić nad tym jaki materac kupić, by zauważyć znaczącą różnicę. A więc zastanówmy się pokrótce nad tym na co warto zwracać uwagę zamawiając materac. Przy czym nie mamy zamiaru tutaj pisać o takich oczywistych sprawach jak twardość materacy lub zagwarantowanie optymalnego ułożenia kręgosłupa podczas leżenia – to jest fundamentalna podstawa.

Certyfikowane materace
Pragniesz mieć pewność, że wybrany materac został wykonany z bezpiecznych dla zdrowia substancji? Jeśli tak, to sprawdź, jakie certyfikaty posiada dany materac. Warto poszukać informacji o certyfikacie CertiPur, który stoi na straży wysokiej jakości pian. Piana wykorzystana w materacu oznaczona tym certyfikatem na pewno nie została zanieczyszczona metalami ciężkimi, alergicznymi i co bardzo ważne – rakotwórczymi. Bardzo ważnym certyfikatem jest również Standard 100 Oeko-Tex. Określa on normy dla dopuszczonych do dystrybucji tekstyliów, których włókna nie są zanieczyszczone zabronionymi barwnikami gazowymi, pestycydami i wybielaczami.

Materac Mind Impression PerDormire,

Materac Mind Impression PerDormire, zobacz źródło

Najlepsze marki
Jeżeli sprawa budżetu nie jest dla ciebie wielkim kłopotem, to na pewno warto zainteresować się materacami możliwie najwyższej jakości. Projektanci materacy od lat prowadzą przeróżne testy i badania, by opracowywać materiały piankowe, które będą spełniać najwyższe standardy. Na pewno dobrze jest zainteresować się materacami marki Tempur, które są wykonane w oparciu o termoelastyczną pianę ze strukturą komórkową otwartą. Tak zwane materace `oddychające` zapewniają przepływ cyrkulację powietrza między ciałem, a materacem, dlatego podczas snu zapewniona jest optymalna temperatura i wilgotność. Dzięki zastosowaniu certyfikowanego przez Nasa materiału materace Tempur zapewniają najwyższej klasy sen.

Poszukując materacy wysokiej jakości na pewno warto się także zainteresować markami Materasso, Mollyflex oraz PerDormire. Producenci ci w niektórych kolekcjach materacy wykorzystali opracowaną także przez Nasa technologię PCM ( Phase Materials Change) – materiał składa się z milionów mikroskopijnych kapsułek utrzymuje podczas snu optymalny dla ciała śpiącego mikroklimat. O więcej informacji z tego zakresu warto pytać pracowników w markowych sklepach z materacami.

You must be logged in to post a comment