kursy wrocław
szkolenia we wrocławiu

Katalog kursów i szkoleń we Wrocławiu

Zbieramy informacje o kursach i szkoleniach w jednym miejscu

Znajdź kurs dla siebie i znajdź dobrą pracę - księgowość, informatyka, finanse, zarządzanie, kadry i płace, fryzjer, gastronomia, projektowanie wnętrz...

Kursy we Wrocławiu – które najpopularniejsze?

Kategoria: Artykuły

Prowadząc kursy i szkolenia we Wrocławiu musimy odpowiednio dobrać ofertę kursów. Sami posiadamy wiedzę, lub znamy specjalistów posiadających umiejętności dobrego przekazania swojej wiedzy. Ale które kursy są najpopularniejsze? Gdzie pozyskamy najwięcej kursantów?

W tym celu warto przygotować szkolenia tak, aby móc zarabiać w dwojaki sposób:

 • kursy popularne, na które jest największy popyt – możemy zapewnić sobie dużą liczbę uczestników, prowadzić kursy często przy dużych grupach. Niestety, zysk takich szkoleń będzie niewielki. Takie zajęcia pozwalają nam jednak zapewnić stałe źródło finansowania naszej firmy. Przykładowymi rodzajami takich szkoleń są kursy podstaw księgowości.
 • kursy specjalistyczne, mało popularne – kursy mało popularne są najlepszym źródłem dochodów. W tym obszarze nie będziemy mieli dużej konkurencji. Klinci przygotowani są na większy wydatek – jeśli program szkolenia będzie im odpowiadał, łatwo im będzie pogodzić się z kosztem kursu. Niestety, kursów nie możemy prowadzić często, grupy nie mogą być liczne. Bez wątpienia koszt zatrudnienia wykładowcy – spacjalisty w tematyce kursu – będzie wielokrotnie większy. Pozyskanie kursantów wymaga od nas poznania ich – znalezienia najlepszej metody dotarcia do potencjalnych klientów. W przypadku interetu będzie do kampania google AdWord, ale nie tylko. Dobrym pomysłem jest znalezienia możliwości zareklamowania się na specjalistycznym forum, stronie o danej tematyce czy innych społeczniościach zgromadzonych wokół interesujących nas tematów.

Jakich kursów potrzeba we Wrocławiu?

Na podstawie liczby zapytań w wyszukiwarce sporządziliśmy listę najbardziej porządanych kursów we Wrocławiu:

 1. Kurs tańca – dla nas była to niespodzianka. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to porządany kurs, jednak nie spodziewaliśmy się 1. miejsca. We Wrocławiu najczęściej szuka się szkoły tańca. W reklamach w googlach konkurencja jest duża – za jedno wejście na naszą witrynę zapłacimy ponad 3,5 zł.
 2. Kurs języka angielskiego – nasz faworyt znalazł się na drugim miejscu. Kursów tańca szuka aż 30% więcej osób, niż kursów angielskiego. Zabójczy jest również koszt pozyskania wejścia z google adwors – 7,4 zł! Konkurencja na tym obszarze jest bardzo duża – trudno będzie przebić się bez dużych inwestycji w marketing.
 3. Szkoła rodzenia – bardzo popularna forma szkolenia wśród młodych małżeństw oczekujących na przyjście dziecka. Coraz więcej osób decyduje się dowiedzieć więcej o porodzie i pielęgnacji dziecka. Niestety, za zapotrzebowaniem nie nadążają szkoły. Oferta jest bardzo mała – na kursy trzeba rejetrować się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pomimo bardzo dużej ilości chętnych bardzo mało firm reklamuje się w internecie – nie mają takiej potrzeby.
 4. Kurs księgowości – bardzo popularna forma szkolenia. Coraz więcej osób chce się szkolić z zagadnień księgowości. Dużą część kursantów stanowią pracownicy firm, których właściciele postanowili zainwestować w kadry. Drugą grupę stanowią właściciele małych firm – chcą sami dbać o rachunki swoich przedsiębiorstw, bez zatrudniania dodatkowego pracownika lub ponoszenia kosztów zewnętrzengo biura rachunkowego. Oprócz dużej ilości chętnych występuje też duża ilość firm oferujących kurs księgowości. Konkurecja jest ogromna. W przypadku reklamy w wyszukiwarce koszt wejścia na naszą stronę wyniesie 6,63 zł.
 5. Kurs rachunkowości – sytuacja ma się podobnie, co w przypadku kursu księgowości. Warto jednak zwrócić uwagę, jak dużo osób wyszukuje ten rodzaj szkolenia. W przypadku reklamowania się pod hasłem „kurs rachunkowości”, koszt kliknięcia spada już do 2,89zł, podczas gdy osób wpisujących to hasło w googlach jest niższa o 20-30%.
 6. Kurs pierwszej pomocy – coraz popularniejsze szkolenie. Promocję tego typu nauki wspomaga kampania w mediach i wypowiedzi specjalistów. Coraz więcej osób chce zwiększyć swoje umiejętności pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Coraz ostrzejsze przepisy wymagają coraz większej ilości ratowników medycznych w przypadku imprez, koncertów, zgromadzeń… Ratownik medyczny może na tego typu wydarzeniach zarobić coraz większe pieniądze. Konkurencja na średnim poziomie – za wejście z reklamy w google zapłacimy 3,60zł.

Podsumowując – nasze zestawienie obejmuje tylko najpopularniejsze kursy i szkolenia – liczone amatorksimi metodami, jednak pozwalającymi nakreśli zarys sytuacji rynku szkoleń. Widzimy tutaj wyraźnie, że konkurencja nie rozkłada się proporcjonalnie do ilości potencjalnych klientów. Wynika to z faktu, że mało jest firm wyspecjalizowanych i zajmujących się tylko i wyłącznie szkoleniami. Więszość z nich prowadzi kursy jako dodatek do swojej działalności. Przykładem mogą być biura rachunkowe, które korzytając z zasobu doświadczenia i wiedzy, prowadzą szkolenia w tym zakresie. Rynek powoli reaguje na nowe trendy – takie jak szkoły rodzenia.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
Kursy we Wrocławiu - które najpopularniejsze?, 7.8 out of 10 based on 4 ratings

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Zainwestuj w siebie

Znajdź interesujący Cię kurs lub szkolenie we Wrocławiu:
 • Zdobądź nową wiedzę i umiejętności
 • Zdobądź nowy zawód
 • Ugruntuj swoją wiedzę
 • Znajdź nową pracę
 • Pomóż swojej karierze

Polecane kursy